דרך הילד

072-2835380

הצוות

“We must help the child to act for himself, will for himself, think for himself;
this is the art of those who aspire to serve the spirit”.

– Maria Montessori, Education for a New World

יהודה פרידמן

מנהל בית הספר

יהודה פרידמן, אבא ליהב ובן זוג לנוי, בן העיר ערד ומתגורר בתל אביב.

בעל תואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה ותואר שני בניהול מערכות חינוך.
בוגר בית ספר "מנדל" למנהיגות ובית הספר "אבני ראשה" להכשרת מנהלים.
מנחה קבוצות, מנטור מוסמך מטעם "המרכז הישראלי למנטורינג ומנהיגות", ובעל תעודת הוראה באזרחות.

יהודה הצטרף לבית הספר ב 2023, אחרי חמש שנות ניהול של בית ספר "הירדן" לילדי זרים, וניהול עמותת בית הגלגלים.
את הזמן שנותר לו מחלק יהודה בין יוגה, בישול, ריצה, משפחה וחברים.

הציטוט האהוב עליו:
"אני לא נורמלי להיות נורמלי?" – מאיר אריאל

מיתר סלע

סגנית מנהל פדגוגית מורה לאנגלית

מיתר הצטרפה למשפחת דרך הילד לפני למעלה מעשור. היא בוגרת תואר שני בספרות באוניברסיטת ת"א, לימודי הוראה בסמינר הקיבוצים, וכן הכשרה מונטסורית מטעם ארגון AMI לגילאי חטיבת הביניים, אותה רכשה באוהיו, ארה"ב.

בעלת ניסיון עשיר בהוראת אנגלית כשפה שנייה, הן במערכת החינוך והן במסגרות בלתי פורמליות. בעבר הדריכה מיתר סטודנטים להוראת אנגלית בסמינר הקיבוצים, וניהלה את מרכז הלמידה "A+ לומדים אנגלית".

כמו כן, עסקה בעריכה פדגוגית בתחום האנגלית וחיברה ספרי לימוד עבור הוצאת עופרים. לאורך השנים, שימשה בתפקידים שונים בבית הספר כמחנכת כיתה ומורה מקצועית בתלתון הבוגר, רכזת אנגלית, רכזת פדגוגית ומחנכת בכיתת חטיבת הביניים אשר את הקמתה הובילה.

כיום הינה סגנית מנהל פדגוגית בבית הספר וממשיכה ללמד בחטיבת ביניים.

יעלה דהן

מנהלת המשרד

יעלה הצטרפה למשפחת דרך הילד בשנת 2021 כמנהלת המשרד והינה חלק מהצוות המוביל של בית הספר. היא מנהלת את שגרת המשרד, לוחות הזמנים והרישום לעמותה, לגן ולבית הספר. בנוסף, היא קונדיטורית מחוננת, אשר מפנקת את הצוות במעשיה ידיה ואף עורכת מפגשי אפייה בחלק מהכתות. 

 

דורית כהן

מנהלת חשבונות

דורית הצטרפה למשפחת "דרך הילד" בשנת 2017 כמנהלת החשבונות של העמותה וכחלק בלתי נפרד מהמטה. במסגרת תפקידה היא אחראית על העבודה מול משרד החינוך, רישיונות ונהלים וכן עבודה מול רשם העמותות. דורית היא מנהלת חשבונות ואמא לשלושה ילדים.

שאול רביע

אב הבית שלנו

שאול, הידוע אצלנו בתור "סבא שאול" הצטרף אל משפחת דרך הילד בשנת 2017. סבא שאול אחראי על כל מה שצריך תשומת לב, בטיחות ותיקונים. הוא הכתובת של הצוות והילדים כאחד ואנחנו בני מזל שהוא חלק מהמשפחה.

מאיה סימון

פסיכולוגית בית הספר

מאיה הצטרפה לצוות בית הספר ב 2023. מאיה היא פסיכולוגית חינוכית מומחית, ועובדת כבר מעל עשור עם ילדים, הורים, מורים ומנהלים במערכת החינוך ובעבודה פרטית.

היא מאמינה בכך שילדים הם מהות הכל, ואנו שם ללוות אותם בדרכם. 

לתפיסתה, תפקידה בבית הספר הוא להיטיב עם רווחתם הנפשית של הילדים.

הציטוט האהוב על מאיה: 
"אנו זקוקים לאחרים כדי להיעשות עצמנו" – קוהוט

ענת אקוה

יועצת בית הספר

ענת הצטרפה לצוות בית הספר ב 2023, כיועצת בית הספר.
לענת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בייעוץ חינוכי.

בנוסף, ענת היא גם מאמנת אישית בהתמחות הפרעת קשב וריכוז, ובוגרת לימודי CBT בהכשרת האגודה הישראלית לטיפול קוגנטיבי התנהגותי.
היא התחילה את דרכה בתחום החינוך כגננת וסייעת בגיל הרך, לאחר מכן המשיכה כמשלבת אישית בבתי ספר, כיועצת בתיכון "הזדמנות אחרונה", ושש שנים כיועצת בבית הספר "הירדן" לילדי זרים בת"א.

כשנשאר לה זמן, היא מנצלת אותו בעיקר להליכות בים ,טיולים בארץ וזומבה.

ענת רבקין

מחנכת כיתת ברקת

ענת מורה ומחנכת בבית הספר משנת 2017, בעלת תעודת אסיסטנט לגילאי 6-12 מטעם ארגון AMI הבינלאומי.
היא גם רכזת התלתון הצעיר ומתמחה בהוראה שפה. בעלת B.A בחינוך לגיל הרך, ולא מפתיע לראותה מחוייכת ואהובה ע"י הילדים הצעירים אותם היא מחנכת. 

ענת היא גם מאיירת מחוננת ואהבתה לציור היא רק עדות ליצירתיות שבה. וחשוב מכל, היא אמא גאה ליונתן.

הציטוט האהוב עליה הוא:

There is no man existing who has not been formed by the child he once was.." Maria Montessori"

קארין קייסי

מחנכת כיתת ברקת ומורה לערבית

קארין מחנכת בתלתון הבוגר משנת 2018. בעלת תואר ראשון בחינוך בהתמחות ספרות וערבית ותעודת הוראה ממכללת בית ברל ובנוסף, בעלת  תעודת אסיסטנט לגילאי 6-12 מטעם ארגון AMI הבינלאומי. היא מתמחה בהוראת שפות ומלמדת בבית הספר, בנוסף לשפה העברית, את השפה הערבית. היא מאמינה כי "מה שבאמת עושה את המורה הוא אהבה לילד האנושי. שכן זוהי אהבה שהופכת את התודעה החברתית של המחנך לתודעה גבוהה יותר של שליחות".

אוריה סינגלמן-עומר

מחנכת כיתת ענבר

מחנכת כיתת ענבר משנת 2024. אמא לשתי בנות אמיליה וניני ובת זוגו של יונס. בעלת תואר בתקשורת ומנהל עסקים. בעשור האחרון היא התגוררה בגרמניה שם נחשפה לעולם המונטסורי והתאהבה בו. למדה תעודת אסיסטנט לגילאי 0-3 ו3-6 מטעם AMI ובקרוב תחל בלימודי 6-12. בשעות הפנאי תמצאו אותה מבשלת אוכל בריא, שוזרת פרחים ועושה ספינינג וספורט על כל סוגיו.


"כל חלומותינו יכולים להתגשם – אם יש לנו את האומץ להגשים אותם" – (וולט דיסני)

דנה בלינדר

מחנכת כיתת ענבר

דנה מחנכת בתלתון הצעיר משנת 2022. אמא לשתי בנות, אלכס ולני. בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ממכללת רופין, תעודת הוראה בחינוך המיוחד ממכללת לוינסקי ותואר שני בטכנולוגיות בחינוך מטעם מכללת סמינר הקיבוצים. היא בעלת ניסיון של כ-12 שנים בחינוך בבית ספר יסודי.


הציטוט האהוב עליה הוא: "let us trest them (children), therefore with all the kindness which we would wish to help to develop in them" – מריה מונטסרי

אייל אהרון

מחנך כיתת יהלום ורכז מתמטיקה התלתון הצעיר

אייל מחנך בתלתון הצעיר משנת 2018. הוא בעל תואר שני בחינוך עם תעודת הוראה במתמטיקה ובנוסף, מדריך מונטסורי מוסמך לגילאי 6-12, בוגר לימודי דיפלומה מטעם ארגון AMI הבינלאומי. הציטוט האהוב עליו הוא: "משחק הוא הדרך של הילדים ללמוד את מה שלא ניתן ללמד אותם".

ריקי אליהו

מחנכת כיתת יהלום

ריקי הצטרפה אל משפחת דרך הילד בשנת 2017 והינה מחנכת בתלתון הצעיר משנת 2021. עובדת עם ילדים מאז ומתמיד, בטיפול, שילוב פרטני והוראה במסגרות חינוך שונות. היא בעלת תעודת אסיסטנט לגילאי 6-12 מטעם ארגון AMI הבינלאומי ובשלהי לימודי תואר ראשון בחינוך ופסיכולוגיה. היא מרבה לנסוע למדבר ולתרגל מדיטציה ויוגה.

הציטוט האהוב עליה הוא: "Education is the kindling of a flame, not the filling of a vessel" – סוקרטס

נעמי גורן רוזנברג

מחנכת כיתת אוקיאנוס

נעמי מחנכת בתלתון הבוגר משנת 2020. היא בת זוג של איל ואמא של מיקה. בעלת תואר ראשון בחינוך יצירתי לגיל הרך, כולל שנת הרחבה להוראת כתות א'-ב' ותעודת הוראה, מטעם מכללת סמינר הקיבוצים, בעלת דיפלומה לגילאי 3-6 מטעם ארגון AMS האמריקאי ובלימודי השלמה לדיפלומה לגילאי 6-12. בעברה, חינכה בבית ספר גורדון בתל אביב, ולימדה את השפה העברית בבית ספר דרך הילד בשנת 2016, בבתי ספר יהודים בניו יורק ובבית ספר מונטסורי. נעמי אוהבת מוזיקה ומתמחה בהתאמת שיר לכל אוירה ואירוע.

הציטוט האהוב עליה הוא: 

"Preventing war is the work of politicians, establishing peace is the work of educationists”

לימאי ברזלי אורן

מחנכת כיתת אוקיינוס ורכזת תחום הכשרות צוות

לימאי מחנכת בתלתון הצעיר משנת 2017, בת זוג של לב ואמא של אווה ואביב. היא בעלת תואר ראשון בהצטיינות יתרה בחינוך יצירתי לגיל הרך, כולל שנת הרחבה להוראת כתות א'-ב' ותעודת הוראה, מטעם מכללת סמינר הקיבוצים ותעודת הוראה מותאמת בשפה וחשבון מטעם מכללת לוינסקי. בנוסף, לימאי בעלת תעודת דיפלומה לגילאי 6-12 של ארגון AMI הבינלאומי ממרכז ההכשרה MIP בפראג, צ'כיה.
היא אוהבת לטייל, לקרוא כל יום ועוסקת במגוון מלאכות יד.

ציטוט אהוב מהספר מילדות אל התבגרות של דר' מונטסורי: "הילד אינו מסופק מאוסף של עובדות. הוא מנסה לגלות מה גרם להן. זה הכרחי לעשות שימוש במצב הפסיכולוגי הזה,
אשר מאפשר לראות את הדברים בשלמותם ולתת לילד להתרשם מכך שכל דבר ביקום קשור זה לזה."

עופרי הירש

מחנך כיתת ארבל ורכז טיולים

עפרי מחנך בתלתון הבוגר משנת 2018 ורכז הטיולים בבית הספר. הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה ומדריך מונטסורי מוסמך לגילאי 6-12, בוגר לימודי דיפלומה מטעם ארגון AMI הבינלאומי. "על החינוך לעסוק בהתפתחותו האישית של הילד ולאפשר לו להישאר עצמאי לא רק בשנות ילדותו הראשונות, אלא בכל שלבי ההתפתחות שלו", הוא אחד הציטוטים של ד"ר מונטסורי שעופרי אוהב במיוחד.

ריטה אלכסייצ'יק

מחנכת כיתת ארבל

ריטה הצטרפה אל משפחת דרך הילד בשנת 2023. בעלת תואר ראשון לחינוך מיוחד רב גילאי, עובדת עם ילדים בתפקידי הדרכה כבר מגיל 14, בעלת ניסיון רב כסייעת בגני ילדים וגננת משלימה, מורה בבתי ספר לחינוך מיוחד החל מכיתה א ועד כיתה יב.
"אני מרגישה שלהיות מורה זו השליחות שלי ומאמינה שתפקיד המחנך בכוחו לשנות את העולם!"

צליל סלע בן-ברוך

מחנכת כיתת ארבל

צליל הצטרפה אל משפחת דרך הילד בשנת 2013. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה, תואר שני במנהל ומנהיגות בחינוך מאוניברסיטת תל אביב, תעודת הוראה במדעים ממכללת לוינסקי ובנוסף, למדה סדנת משחק למטפלים ביורם לוינשטיין ותעודת גינון טיפולי ממכללת סמינר הקיבוצים. היא מדריכה מונטסורית מוסמכת לגילאי 6-12, בוגרת לימודי דיפלומה מטעם ארגון AMI הבינלאומי בברגמו. היא מלמדת בוטניקה וגינון בכיתות בית הספר. הציטוט המונטסורי האהוב עליה הוא "imagination does not become great until someone uses it to create".

אריאלה גולומב

מחנכת כיתת ארבל ומורה לאנגלית

אריאלה הצטרפה אל משפחת דרך הילד בשנת 2022 כמורה לאנגלית. 

היא בעלת תואר B.A במוזיקה וספרות אנגלית וכן דיפלומה של אמנויות הבמה. מאז עלייתה מאוסטרליה לישראל ב-2012, סיימה אריאלה תכנית הסבה להוראת רכישת אנגלית כשפה שנייה. היא משתמשת ברקע שלה באמנויות הבמה כדי לתמוך בהוראה, בלמידה מבוססת פרויקטים ובשיטת מונטסורי.

לאחר יותר מ-5 שנים כמורה לאנגלית בישראל, אריאלה נלהבת להצטרף למשפחת דרך הילד ושואפת לטפח תרבות של אהבה ללמידה וחוויות שפה שיעוררו אצל כל תלמיד תשוקה לפיתוח כישורי השפה שלהם.

 

הציטוט המונטסורי האהוב עליה הוא  "Play is  the work of the child"

אודיאה גבאי

מחנכת כיתת סרפד ומורה לאומנות

אודיאה הצטרפה למשפחת דרך הילד בשנת 2019 והיא מחנכת כתה בתלתון הבוגר משנת 2021. היא בוגרת בית הספר לתיאטרון חזותי, בעלת תואר ראשון בלימודי תיאטרון ולימודים משלימים במדעי הרוח ותואר שני בלימודי תרבות מהאוניברסיטה העברית. לפני שהגיעה לדרך הילד עברה במשך ארבע שנים כעוזרת הוראה של כיתה (ה'-ח') בבית ספר אנתרופוסופי בירושלים.

הציטוט האהוב עליה הוא:

"The things he [the child] sees, are not just remembered, they form a part of his soul." מריה מונטסורי

תמר גירש

מחנכת כיתת סרפד

תמר גירש, מחנכת כיתת סרפד זו השנה הרביעית. הצטרפה אלינו לאחר שנות הוראה בבית ספר להפרעות נפשיות בחינוך המיוחד.היא בעלת B.ed בחינוך דמוקרטי-סביבתי בהתמחות ביולוגיה-כימיה לחט"ב. במקביל לעבודתה בבית הספר תמר עובדת במחלקת החינוך של מרכז סיוע לנפגעות/י תקיפה מינית. שם היא משמשת כמנחת סדנאות למניעת אלימות מינית.
אמא ליעל, בת חמש ולנועם, בן שלוש.
ציטוט מונטסורי אהוב על תמר: "כמה מלאים ועשירים יותר יכלו החיים להיות, לו ראינו את הילד במלוא גדולתו ויופיו, במקום להתמקד בכל שגיאותיו הקטנות".

איל גוטהרץ

מחנך כיתת סרפד

אייל הצטרף לצוות דרך הילד בשנת 2020 כמשלב בחטיבה. ב 2023 החל ללמד גם כמורה רוחב בתלתון הצעיר והבוגר ובהמשך הצטרף לצוות סרפד כמחנך.
לאייל תואר ראשון במדעי התזונה מהאוניברסיטה העברית והכשרה כטבח מבית הספר לבישול "תדמור". בנוסף, אייל מוסמך כאסיסטנט לגילאי 6-12 מטעם AMI.
בזמנו הפנוי הוא אוהב לבשל, לשחק טניס ולקרוא ספרים, אבל אהבתו הגדולה באמת היא קפה.

המשפט האהוב על אייל: "כל מה שילד צריך, זה מבוגר אחד שיאמין בו"– הרב שלמה קרליבך

ניהאל שביטה

מחנכת כיתת בריזה - חטיבת הביניים

ניהאל הצטרפה אל צוות דרך הילד בשנת 2019 כמחנכת בתלתון הצעיר ולאחר כשנתיים עברה לחנך את כיתת חטיבת הביניים שלנו – בריזה. היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, תעודת הוראה בחינוך המיוחד ובעלת תואר שני בפסיכודרמה. עבדה מספר שנים בבית ספר לחינוך מיוחד לאחר עבודה רבת שנים בבית ספר לחינוך מיוחד. בנוסף, היא בוגרת הכשרה מונטסורית לגילאי 12-18 מטעם ארגון AMI הבינלאומי. היא דוברת חמש שפות: ערבית, טורקית, עברית, אנגלית ושפת הסימנים. אמא לשלושה ילדים, ובזמנה הפנוי אוהבת לרוץ ולשפץ רהיטים.

 

"חינוך הוא תהליך טבעי המבוצע על ידי האדם, והוא נרכש לא על ידי הקשבה למילים, אלא על ידי התנסויות בסביבה". דר' מריה מונטסורי.

ענבל סביר

מחנכת כיתת בריזה - חטיבת הביניים

ענבל מחנכת בתלתון בחטיבת הביניים משנת 2022. היא בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד לגיל הרך מטעם מכללת בית ברל ותואר שני בלקויות למידה ואבחון דידקטי מאוניברסיטת בר אילן. היא עבדה מספר שנים כמדריכת מורים להוראת לקויות למידה וכן כמאבחנת דידקטית. כמו כן, היא בוגרת הכשרה מונטסורית לגילאי 12-18 של ארגון AMI הבינלאומי. בנוסף, היא נשואה ואמא לשני בנים, יובל ונועם, אוהבת לבלות עם המשפחה ולעשות ספורט.

 

"כשהילד יוצא, העולם עצמו הוא שמציע לו את עצמו. הבה נוציא את הילד כדי להראות לו דברים אמיתיים במקום ליצור חפצים המייצגים רעיונות ולסגור אותם בארונות". מריה מונטסורי.

דורון קצ'קו

מדריך מדעים, פרויקטים ומיומנויות דיגיטליות בכיתת החטיבה, ורכז מחשוב

דורון הצטרף למשפחת דרך הילד בשנת 2021 כמחנך ומורה לאנגלית בתלתון הבוגר. כיום הוא מדריך מדעים, פרויקטים ומיומנויות דיגיטליות בחטיבת הביניים. הוא בוגר תואר ראשון בפילוסופיה באוניברסיטת ת"א ולימודי הסבה להוראת אנגלית במכללת סמינר הקיבוצים, אחרי שנים בתפקידי ניהול בחברות הייטק. הוא אב לשלושה ילדים, וחובב מושבע של טיולי אופנועים, קרב מגע ובישול.

It's never too late to be what you might have been". -George Eliot"

לי חבושה

מורה בכיתת בריזה - חטיבת הביניים

בדרך הילד מהקמת החטיבה הצעירה ב 2017, שם הייתי גננת מובילה במשך שש שנים נפלאות :-).

בעלת דיפלומה לגילאי 2.5-6 מטעם AMI (גרמניה), תואר ראשון בחינוך יצירתי לגיל הרך מטעם סמינר הקיבוצים ומורה לכיתות א-ב.

בנוסף, לי היא מדריכת הורים מוסמכת, גניקוסופית- מלוות נשים בכל מעגלי החיים (אמ״ן), וכן מנחה למיניות מיטיבה מטעם מרכז הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית בשרון.

רואה בעשייה החינוכית שליחות שאין שניה לה ושמחה להיות חלק מדרך הילד

אלינה רודניאצקי

מורה בכיתת בריזה - חטיבת הביניים

אלינה הצטרפה אל דרך הילד בשנת 2020. היא בעלת תואר ראשון במדעי המדינה וסוציולוגיה מאוניברסיטת אריאל, תעודה ביחסי ציבור ודוברות והסבה להוראת אזרחות באוניברסיטת תל אביב. בעברה לימדה שלוש שנים בחטיבת ביניים בחינוך הציבורי וחינכה שנתיים בכיתת חטיבת הביניים אצלנו. היא אוהבת את העבודה עם נוער בגילאי 12-15, מאמינה שזהו גיל מרגש של התפתחות וצמיחה, וזמן מאד מיוחד ללוות כמחנכת. בנוסף, היא מאוד מתחברת לתחומים הומניים המאפשרים שיח פילוסופי במגוון נושאים המפתחים העמקה ומחשבה. הציטוט המונטסורי האהוב עליה הוא: "מבחן אחד לנכונות ההליך החינוכי והוא האושר של הילד".

אנה רוזן

גננת מובילה גן גפן

אנה אחות מוסמכת ומטפלת ברפואה סינית. עם לידת ילדיה, אייל ומאיה, נחשפה לחינוך המונטסורי והחליטה למקד את ייעודה בתחום זה. אנה הצטרפה לקורס יסודות מונטסורי למורי דרך הילד שהתקיים בקיץ 2014 כמשתתפת מן החוץ והוזמנה להצטרף כמדריכה בחטיבה הצעירה עם פתיחתה ב 2015. אנה היא בעלת דיפלומה לגילאי 3-6 מטעם אירגון AMI הבינלאומי. אנה חווה תחושת סיפוק אדירה מלהיות עדה לחדוות הלמידה של הילדים, מעבודתם בשיתוף פעולה, מהתמודדותם עם אתגרים ומהיצירתיות שבאה לידי ביטוי בילדי החטיבה הצעירה. הציטוט האהוב עליה הוא: "The greatest gifts we can give our children are the roots of responsibility and the wings of independence."

נאדין רוזנאור

גננת בחטיבה הצעירה

נאדין, גננת במובילה בחטיבה הצעירה,  הצטרפה אל דרך הילד לפני 9 שנים. היא מלווה את החטיבה הצעירה למן היום הראשון. נאדין היא מומחית בחינוך מונטסורי, בעלת דיפלומה מטעם אירגון AMI הבינלאומי לגילאי 2.5-6 וכן לגילאי חטיבת הביניים. היא אמא לילי וזכתה לעבוד בבתי ספר ובגנים מונטסוריים בארה"ב, יפן, תאילנד וצרפת.

 

הציטוט האהוב עליה: "This is education, understood as a help to life; an education from birth, which feeds a peaceful revolution and unites all in a common aim, attracting them as to a single center. Mothers, fathers, politicians: all must combine in their respect and help for this delicate work of formation, which the little child carries on in the depth of a profound psychological mystery, under the tutelage of an inner guide. This is the bright new hope for mankind."  Maria Montessori, The Absorbent Mind

מריה רודוב

גננת בחטיבה הצעירה

מריה הצטרפה לחטיבה הצעירה בשנת 2018, לאחר שסיימה הכשרה מונטסוירת מלאה לגילאי 2.5-6 במינכן מטעם אירגון AMI הבינלאומי. היא אמא לנל ובעברה ניהלה משפחתון, לימדה יוגה ועסקה בחקלאות אורגנית. מריה אחראית על הגינה האקולוגית של החטיבה הצעירה ונהנית מעבודות מלאכה ונגרות.

אסף הנגבי

גנן בגן גפן

אסף הצטרף אלינו השנה (2020) לאחר מעל עשור של עבודה בחינוך הדמוקרטי במגוון רחב מאוד של תפקידים וגילאים, החל מגיל הגן ועד התיכון. הוא בעל תואר ראשון בחינוך דמוקרטי ותעודת הוראה במדעים ומדי יום ילדי הגן זוכים לבלות עם אסף.

אליס צ'יבר

גננת בגן רימון

אליס הצטרפה אלינו השנה כחלק מצוות גן רימון. היא גננת ומורה עם שנים רבות של ניסיון בתחום החינוך.  אליס היא בעלת תואר ראשון בחינוך ותואר שני בחינוך מיוחד. היא מרגישה "בבית" בחינוך המונטסורי והציטוט האהוב עליה הוא: "הידיים הם הכלי המעשה של האינטליגנציה האנושית"

איימי אזולאי

מורה לאנגלית

איימי הצטרפה אל משפחת דרך הילד בשנת 2017 כמורה לאנגלית בתלתון הבוגר. בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ושיווק מאוניברסיטת ג'ונסון אנד ווילס במיאמי, פלורידה, תעודת הוראה מותאמת באנגלית מהמכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון והסמכת ESL Teacher – הוראת אנגלית כשפה שניה מטעם ITT Institute. שיעורי אנגלית היא מלמדת בצורה ייחודית בשילוב אלמנטים מן השיטה המונטסורית הכוללים שימוש בעזרים, שירים, סיפורים ומשחקים. היא אמא לשני ילדים. בעבר, התגוררה בספרד, שם לימדה אנגלית ויוגה לילדים.

איימי אוהבת במיוחד את הציטוט של מריה מונטסורי: "Our care of the child should be governed, not by the desire to make him learn things, but by the endeavor always to keep burning within him that light which is called intelligence.” – Maria Montessori

אלית הירשהורן

מורה לאנגלית

אלית הצטרפה אל משפחת דרך הילד בשנת 2013 בעבר כמחנכת בתלתון הצעיר והיום כמורה לאנגלית. היא בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות בהצטיינות, תואר שני בלימודי המזרח התיכון בהצטיינות מטעם אוניברסיטת בן גוריון ותואר שני נוסף בניהול וארגון מערכות חינוך בהצטיינות מטעם מכללת סמינר הקיבוצים. בנוסף, בעלת תעודת אסיסטנט לגילאי 6-12 מטעם ארגון AMI  הבינלאומי ותעודת הוראה בלמידה מותאמת מאוניברסיטת YU-Yeshiva University. שימשה שלוש שנים כשליחה של הסוכנות היהודית בניו-יורק, בעלת ניסיון רב בהוראת אנגלית לצעירים ומבוגרים בבתי ספר פרטים שונים וכן לימדה עברית כשפה שניה בניו יורק. אמא לשלושה ילדים.

דניאלה סילברמן לבן

מורה לדוברי אנגלית

דניאלה הצטרפה אל צוות דרך הילד ב 2015 כמורה לאנגלית. היא מרכזת ומלמדת את דוברי האנגלית. דניאלה בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, תוכניות לימודים ושיטות הוראה, תואר ראשון נוסף בהוראה בהתמחות באנגלית ליסודי, חטיבה ותיכון ותואר שני Tavistock and Portman London מInfant Mental Health. 

הציטוט האהוב על דניאלה:"Free the child's potential, and you will transform him into the world."

הלן להבי

מורה לאומנות

הלן הצטרפה לצוות דרך הילד ב 2023. היא בעלת ניסיון של 5 שנים בחינוך ואומנות בבתי ספר יסודיים. בעלת תואר ראשון בקולנוע, תקשורת ואומנות באוניברסיטה הפתוחה. בנוסף, למדה עיצוב תעשייתי במכון אבני, צורפות ושיבוץ יהלומים.

הלן עשתה הסבה להוראה בבית ברל, לאחר שנים בהם עסקה בתחום העיצוב. במקביל לעבודה בבית הספר, היא לומדת לימודי תואר שני בטיפול באומנות.

עבור הלן השילוב של עבודה עם ילדים ואומנות זו אהבה אמיתית.
הציטוט האהוב עליה: "be the change you want to see in the world" – גנדי.

גון אהרון

מורת רוחב

גון הצטרפה אל צוות דרך הילד ב 2017, תחילה כתומכת הוראה וכיום כחלק בלתי נפרד מהצוות. בדרכה השקטה והנעימה היא מצליחה לראות את החוזקות של כל ילד וילדה ולהתחבר אליהם. במקביל לעבודתה בבית הספר היא לומדת לתואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך. היא אופה מחוננת ופעמים רבות אנו זוכים להנות ממאפיה יחד עם הילדים. 

שירה גרינברג

רכזת לקויות למידה ורכישת קריאה

שירה מחנכת בתלתון הצעיר משנת 2017. היא בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ובמדעים בהצטיינות, תואר שני בלקויות למידה בהצטיינות, מאבחנת דידקטית ובעלת תעודת אסיסטנט לגילאי 6-12 מטעם ארגון AMI הבינלאומי. לאחר קריירה כמאלפת כלבים וכלבנית טיפולית שירה מצאה את תשוקתה בחינוך.

אחד המשפטים האהובים עליה הוא: "המתנה הכי טובה שאנו יכולים להעניק לילדינו היא שורשים של אחריות וכנפיים של חופש״.

לוטם דובינסקי

מורה לספורט ומורה רוחב

לוטם הצטרף אל משפחת דרך הילד בשנת 2014. לוטם הוא בעל תואר שני ותעודת הוראה ממכללת זינמן במכון וינגייט. בעבר היה שליח הסוכנות היהודית בקליפורניה, לימד שש שנים בבית הספר האנתרופוסופי אורים ומנהל קייטנת חינוך גופני בחופשת הקיץ. הוא מלמד חינוך גופני בתלתון הבוגר ובחטיבת הביניים. הוא אבא לשלושה ילדים.

"Just what you want to be, you will be in the end." 

אסף נוריאל

מורה לחינוך גופני

אסף הצטרף אל משפחת דרך הילד בשנת 2011, בשנת הלימודים הראשונה של בית הספר. הוא מלמד חינוך גופני בתלתון הצעיר ומעודד את הילדים לאהבת הפעילות הגופנית בדרכים מגוונות ויצירתיות. בוגר תואר ראשון עם תעודת הוראה בהתמחות של חינוך גופני בתנועה לגילאי 3-10 מסמינר הקיבוצים ובעל ניסיון של 15 שנים בהוראת חינוך גופני בגני ילדים ומסגרות פרטיות.

"ההתפתחות הנפשית חייבת להיות קשורה לתנועה ולהיות תלויה בה. זה חיוני שהתיאוריה והפרקטיקה החינוכית יהיו מבוססות על רעיון זה" דר' מריה מונטסורי.

זואי

כלבת הבית

זואי מגיעה כל בוקר למשרד יחד עם דורית. היא אוהבת לשחק עם הילדים והילדים שמחים לבוא ללטף, להציע חטיף כלבים ולשחק יחד. זואי מרגישה שדרך הילד הינו הבית השני שלה ואנחנו שמחים שהיא מקבלת בשמחה ובאהבה את כל מי שנכנס למשרד.

דרך הילד מזמינה אותך להצטרף למשפחה, לקחת חלק בעיצוב פני דור העתיד המונטסורי בישראל.
אנו מחפשים א.נשי חינוך בעלי אהבה ללמידה ולהוראה הרוצים להצטרף אל המשפחה שלנו.
דילוג לתוכן