צוות בית הספרעפר מרבך

מנהל בית הספר

עפר נשוי לאפרתי וביחד הם מגדלים חמישה ילדים בקיבוץ שדות ים.

עפר בעל תואר ראשון בחינוך גופני ותואר ראשון נוסף בחינוך מיוחד. בנוסף, הוא בעל תואר שני בחינוך גופני במדעי ההתנהגות ובוגר תכנית "אבני ראשה" להכשרה ופיתוח מנהלים. כיום עפר הוא דוקטורנט לכלכלה במדיניות חברתית.

במשך שש שנים ניהל בית ספר להתמודדות עם קשיים נפשיים וכמו כן ניהל אשכול בתי ספר לחינוך מיוחד, לקויות למידה והתמודדות נפשית. עפר משמש כמאמן אישי (קאווצ'ר), מרצה ב'פסג"ה' להשתלמויות מורים ומרצה במכללת "לוינסקי" בפקולטה לחינוך ולחינוך מיוחד. עפר פותח את הבוקר בשחייה בים, אוהב לטייל, לבלות עם המשפחה וללמוד דברים חדשים.

מיתר סלע

רכזת פדגוגית

בוגרת תואר שני בספרות באונ' ת"א ולימודי הוראה בסמינר הקיבוצים. בעלת עשר שנות ניסיון בהוראת אנגלית כשפה שנייה, הן במערכת החינוך והן במסגרות אלטרנטיביות.

בעברה, מיתר הדריכה סטודנטים להוראת אנגלית בסמינר הקיבוצים, ניהלה את מרכז הלמידה A+ לומדים אנגלית, ושימשה כרכזת ומורה לאנגלית בבית ספר אוסישקין ברמה"ש. כמו כן עסקה בעריכה פדגוגית בתחום האנגלית בהוצאת הספרים עופרים.

מיתר הובילה כיתה שלוש שנים בתלתון הבוגר של בית הספר לפני מינויה כרכזת פדגוגית.

אמא לאייל.

גלית אבני

רכזת תחום חשבון וגיאומטריה

גלית, הנדסאית תעשייה וניהול ובעלת תואר ראשון במדעי החברה מטעם אוניברסיטת ת"א. בעלת רקע עשיר בניהול פרויקטים ביחידת התפעול והמחשוב של הבנק הבינלאומי הראשון.

בעלת תעודת הוראה וניסיון נרחב בהוראת מתמטיקה לתלמידי בית ספר יסודי וחטיבת ביניים. פיתחה והעבירה קורס חינוך פיננסי במסגרת תכנית "אמירים" לטיפוח מצויינות במשרד החינוך.

אמא ל- 3 ילדים.

אלית הירשהורן

מורה מובילת כיתה

אלית בעלת תואר ראשון בהצטיינות במדעי ההתנהגות  ותואר שני בלימודי המזרח התיכון, גם כן בהצטיינות, מטעם אוניברסיטת בן גוריון. בעלת תעודת הוראה ב"למידה מותאמת" מאוניברסיטת YU- Yeshiva University.

אלית בעלת ניסיון בלימוד אנגלית לצעירים ומבוגרים בבתי ספר פרטים שונים וכן לימדה עברית כשפה שניה בניו יורק. שימשה כ- 3 שנים שליחה של הסוכנות היהודית בניו יורק.

אלית מובילת כיתה בתלתון הצעיר של ביה"ס מזה 3 שנים.

אמא ל- 2 ילדים.

צליל סלע

מורה מובילת כיתה

צליל בוגרת לימודי מונטסורי מטעם AMI בברגמו, איטליה, לגילאי 6-12.

בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ובעלת תעודות מקצוע בטיפול במשחק, אנימציה ותזונה ובעלת ניסיון בהוראה לגילאים 6-13, הכולל רקע עם ילדים בסיכון ועם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. 

צליל מאמינה בטבע של הילד ומאמינה כי ילדות מאושרת מביאה לגדילה בריאה. היא מאמינה בהשפעה של הביולוגיה הטבעית של הילד כמשולבת עם השפעת הסביבה וכי לסביבה תומכת ועשירה, סיכוי גבוה להביא את הילד לכדי מימוש הפוטנציאל המקסימאלי הגלום בו.

היא מאמינה כי חינוך נכון של הדור הצעיר יסייע לבנות לילדנו עתיד טוב יותר!

אדוה תורג'מן

מורה

בעלת תואר ראשון בחינוך עם התמחות בהיסטוריה ומחשבת ישראל ותעודת הוראה. כמו כן, בעלת תעודה בחינוך אנתרופוסופי מטעם מכללת דוד ילין בירושלים. בוגרת לימודי רפואה סינית במכללת "אילמה" באור הגנוז.

אדוה בעלת ניסיון בהדרכת משלבים לעבודה פרטנית עם ילדים בספקטרום האוטיסטי ובשילוב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בחינוך הרגיל. מדריכה בלימודי' ימימה' ומטפלת בטכניקות שונות- רפואה סינית, מוסיקה וכתיבה. בעלת רקע אמנותי ונגינה בכלים שונים.

"היה כפי שהנך - חפש דרך בעצמך - הכר את עצמך, לפני שתרצה להכיר את הילדים. חשוב נא למה אתה מוכשר ואחר כך תבוא לתחום תחומים לזכויותיהם וחובותיהם של הילדים. קודם כל אתה בעצמך ילד ועליך לחנך ולהשכיל את עצמך."
- יאנוש קורצ'אק
(מתוך הספר "כיצד לאהוב ילדים")

ורד לוי

מורה

ורד הצטרפה לדרך הילד בשנת 2013 כמורה בתלתון הבוגר ( ד'-ו') של ביה"ס.

ורד בעלת תואר ראשון בפילוסופיה ו-B.A כללי  עם התמקדות בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והיא בעלת תעודת הוראה ממכללת בית ברל בהתמחות בספרות.

לורד ניסיון עשיר בהדרכה, משירותה הצבאי וממסגרת עבודה בצהרונים בית ספריים.

נוגה לזר

מורה

נוגה החלה את דרכה בהוראה עוד בצבא כמורה חיילת. בהמשך דרכה עבדה כמשלבת לילדים במערכת החינוך הרגילה, הזדמנות אשר העירה את עיניה לאפשרויות האינסופיות בהן ניתן לקדם ילד כשיש את המשאבים והכלים הנכונים.

נוגה למדה טיפול בקשיי למידה ותפקוד בשיטת "אלבאום" ובעלת תואר ראשון בחינוך.

לתפיסתה, המסגרת החינוכית צריכה להיות מקום בו הילד מרגיש אהוב ובטוח, מקום בו הוא חש שרואים אותו ומקשיבים לו. נוגה רואה בעבודת ההוראה שלה כשליחות, להפוך את חוויית הלמידה של תלמידיה למהנה ולמשמעותית עבורם.

נוגה אמא ל- 2 בנות.

 

 

דנה פוקס

מורה

בעלת תואר שני ותעודת הוראה בחינוך מיוחד, עם התמחות בתחום לקויות למידה והפרעות קשב מאונ' ת"א.  בעלת תעודת התמחות בהוראה מותאמת לגילאי בית הספר היסודי מטעם היחידה להשתלמויות של אונ' בר-אילן. בוגרת  תואר ראשון במערכות חינוך בלתי פורמליות וקרימינולוגיה.

ניסיון רב בעבודה עם ילדים בסיכון וקידום אוכלוסייה בתחום תוכניות למידה בלתי פורמליות במתנ"ס ועבודה בהוראה מותאמת במסגרת אגודת "ניצן" ובאופן פרטי.

דנה מורה בתלתון הצעיר של ביה"ס.

רוני זק"ש

מורה

רוני בעלת תואר ראשון בזכויות האדם מ- Trinity College בקונטיקט בארה"ב, משם עלתה ב-2004. בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון, תעודת הנחיית קבוצות מהאוניברסיטה הפתוחה ומנחת ODT, ומשלימה כעת תעודת הוראה בסוציולוגיה. בעלת ניסיון רב עם ילדים ונוער בסיכון כמורה, מדריכה, ועובדת סוציאלית.

בוגרת תנועת הנוער הבונים דרור ארה"ב, ומתרגלת יוגה ומדיטציה למעלה מ12 שנה.

רוני מורה בתלתון הצעיר של ביה"ס

יוליה שצ'רבינה

מורה מובילה בחטיבה הצעירה

יוליה בת 32, עלתה לארץ בגיל 14. בעלת תואר ראשון ושני בביוכימיה ומדעי המזון.  נחשפה לשיטת החינוך המונטסורית באוסטרליה והוקסמה ממנה. בעלת דיפלומת הוראה מטעם ארגון AMI לגילאי 3-6. הדריכה כשנתיים בגנים מונטסורים בארה"ב והצטרפה לדרך הילד כמדריכה מובילה עם פתיחת החטיבה הצעירה. 

יוליה נהנת מעבודתה המעודדת את הסקרנות הטבעית  ועצמאותם של ילדי החטיבה הצעירה. 

 "ההתרגשות מצפייה בילדים ודרך ההתנהגות שלהם נשארת איתי. אין כמו לראות ילד שמצליח משהו חדש בפעם הראשונה בחייו, מבין מושג חדש או פותר בעיה. אני מקבלת מכך השראה."

 

 

לי חבושה שטיין

מדריכה מובילה בחטיבה הצעירה

בת 28, חיה בזוגיות עם שנהב ומתגוררת בהוד השרון. 

לי סיימה בהצטיינות תואר ראשון בחינוך במסלול לחינוך יצירתי לגיל הרך בסמינר הקיבוצים. היא החלה את דרכה בעולם החינוך בעבודה בגן דמוקרטי ועשתה את שנת ההתנסות שלה בבית הספר אדם וסביבה בגעש.

לי נהנת מאד מדרמה, מוסיקה ותחומי אמנות מגוונים וגישתה לילדים חמה ומכבדת.

לי לקחה חלק בפתיחת החטיבה הצעירה שלנו ב- 2015 והשנה היא מובילה בקו את החטיבה, יחד עם יוליה שצ'רבינה.אנה רוזן

מדריכה בחטיבה הצעירה

אנה אחות מוסמכת ומטפלת ברפואה סינית. עם לידת ילדיה, אייל ומאיה, נחשפה לחינוך המונטסורי והחליטה למקד את ייעודה בתחום זה. אנה הצטרפה לקורס יסודות מונטסורי למורי דרך הילד שהתקיים בקיץ 2014 כמשתתפת מן החוץ וגוייסה על ידי העמותה כמדריכה בחטיבה הצעירה עם פתיחתו.

אנה חווה תחושת סיפוק אדירה מלהיות עדה לחדוות הלמידה של הילדים, מעבודתם בשיתוף פעולה, מהתמודדותם עם אתגרים ומהיצירתיות שבאה לידי ביטוי בילדי החטיבה הצעירה.

ירון יעקב

מדריך בחטיבה הצעירה

בעל דיפלומה בחינוך מונטסורי לגילאי 3-6 ולגילאי 6-9 מ- NAMC (North American Montessori Center). בעל ניסיון של מספר שנים כמדריך בגן הפועל בשיטת מונטסורי ושימש בו כמנהל כיתה במשך 3 שנים.

ירון שירת כלוחם קרבי בנחל ובמסגרת חל"ת, לימד עברית ילדים עולי אתיופיה בגבעת המטוס.

כמו כן שימש כמרכז שבט צופי לוד במשך 11 שנים.

אחרי 3 שנים כמורה בתלתון הצעירים שלנו, ירון חזר לאהבתו הראשונה וכיום הוא מדריך בחטיבה הצעירה של דרך הילד ( גן לגילאי 3-6).

 

 

אסף נוריאל

מורה לחינוך גופני

בוגר תואר ראשון עם תעודת הוראה בהתמחות של חינוך גופני בתנועה לגילאי 3-10 מסמינר הקיבוצים.

ניסיון של 15 שנים בהוראת חינוך גופני בגני ילדים ומסגרות פרטיות.