חטיבה צעירה- גן לגילאים 3-6החטיבה הצעירה ממוקמת , גם היא, בכפר הירוק, בסמוך לפינת החי ( "לגעת בטבע"). מבנה החטיבה הינו דמוי בית, עם גג רעפים אדום, חלונות נמוכים ושפע של אור טבעי, עם חצר מאובזרת, רחבת ידיים ומוצלת. הכניסה מהשער המערבי של הכפר הירוק.

  • קבוצת ילדים אחת תלת גילאית בגילאי 3-6 ( ט.ט חובה/ ט. חובה/ חובה)
  • צוות מקצועי, חם ואוהב ילדים המהווה חלק אינטגרלי מצוות ההוראה של בית הספר.
  • מרחב מואר וחצר רחבת ידיים ומוצלת, באווירה כפרית.
  • בישול ביתי וטרי כל יום

שעות פעילות החטיבה הצעירה:  ימים א'-ה' בין 7:45 – 16:00

הרישום פתוח לילדים העולים לט.ט. חובה ולט. חובה בלבד

 

 

 על החטיבה הצעירה

אנו מאמינים שחינוך בדרך שלנו, יכול וצריך להתחיל בגיל הגן, ועל כן, נפתחה בתשע"ו חטיבה צעירה (3-6), כחלק טבעי ובלתי נפרד מבית הספר.

מריה מונטסורי האמינה שהתקופה החשובה ביותר בחינוך הילד היא תקופת הגילאים 3 עד 6. בתקופה זו בונה הילד את התשתית עליה יבסס את אישיותו ואת תחושת הביטחון והמסוגלות שלו. החטיבה הצעירה שלנו ( Primary School )- הינה "בית ילדים". זהו מקום שבו הילדים לוקחים על עצמם אחריויות ולומדים לטפל בעצמם ובסביבה שלהם. זהו מקום שבו הם תמיד מרגישים רצויים ומקובלים. זהו חלל שהוא עבורם ובגודל שלהם.

כמו בבית הספר היסודי שלנו, סביבת הגן מובנית, אסתטית, נגישה לילדים ומעוררת סקרנות והתנסות.מתקיימת עשייה ולמידה בתחומים שונים ומגוונים: כישורי חיים, חושים, חשבון ושפה, מדעים, טבע וגיאוגרפיה. בכל תחום משולבים עזרים ייחודיים לשיטה, משחקים ופעילויות מותאמות לגיל הילדים. הרב גילאיות בגן הינה חלק מהשיטה, מתוך מטרה לדמות משפחה גרעינית טבעית. הכיתה הרב גילאית תורמת לאווירה לא תחרותית, ומייצרת הזדמנויות מגוונות ומשתנות לפיתוח יכולות חברתיות.

הצוות והילדים 

בחטיבה הצעירה, הגננת או "מדריכת הכיתה" נתפסת כמנחה, ששאיפתה לאפשר לילד לגלות את היכולות הטבעיות שלו ולהגיע למיצוין. תפקידם של מדריכי הכיתה להקנות תחושת ביטחון, להעניק חום ואהבה, להדריך ולהנחות את הילד ולאפשר לו לחוות אתגרים, אך לא תסכול, בדרכו הלימודית. המדריכים מכירים היטב את כל הילדים, עוקבים אחר התפתחותם ומכבדים את ייחודו של כל ילד וילדה.

צוות החטיבה הצעירה של "דרך הילד" מהווה חלק מצוות ההוראה של בית הספר דרך הילד, ומורכב ממדריכה מובילה ושלושה מדריכים.